Към съдържанието

Инсталация на уиндоус на лаптоп със защита.

* * * * * 1 гласа Acer emachines

• Не можете да публикувате нова тема
  • Please log in to reply
15 отговора на тази тема

K1lleD

K1lleD

Basic

• Стил: Aero Move
Здравейте, преди малко се бъгна лаптопа на сестра ми, който е купуван в чехия. Преди е давал същия проблем и в сервиза са го оправили, но са държали лаптопа 1 месец. Реших аз да преинсталирам windowsa обаче когато пусна да се инсталира XP-то стигам до "R - repair" и Enter - install и като цъкна Enter,  и след малко ми показва, че не може да инсталира windowsa. В крайна сметка се оказва, че по някакъв начин е защитен лаптопа и аз искам да разбера как да го махна това и да инсталирам windowsa.

Модела на лаптопа е: Emachines 350 21g16l
Няма CD/DVD оптично устройство и пробвам със USB да инсталирам windowsa.

На синия екран пише:

Setup cannot find the End User Licensing Agreemnet <EULA>.

Setup cannot continue. To quit, press F3.

Искам да помоля за помощ. не се сещам къде другаде мога да попитам за това пиша тука и искам да помоля ако съм нарушил някое правило на форума да кажете да се поправя.  Мерси предварително.

R2-D2

1. Презапиши Windows-а на флашката, може той да е омазан
2. Пробвай да пуснеш инсталацията от самия Windows /ако той изобщо работи, не виждам да споменаваш проблема/
3. Пробвай с Vista, 7, 8, виж дали ще стане.

Само за това се сещам сега, най-важното нещо е да погледнеш 1.

K1lleD

K1lleD

Basic

Пробвам 2 различни Уиндоуса вече, и то по 2 пъти сложени на флашката - не тръгва нито един от тях. А иначе, не иска да се стартира windowsa който е инсталиран на лаптопа, затова и ще правя нова инсталация. В момент свалям нов (windows 7 thinPC) с който ще пробвам, ако не стане, имам windows8 вече(с него съм на моя лаптоп) и ще пробвам с него. Ще тука тук до къде съм стигнал... за сега няма прогрес и затова търся помощ. Мерси.

DISHKATA

DISHKATA

Ultimate

• Стил: Aero Light
Влез в биос и разгледай какви настройки има ,предполагам ,че има някакво ограничение и проблема е от там.Погледни диска дали е на IDE.
Сигурен ли си в флашката ,че е направена както трябва .

K1lleD

K1lleD

Basic

Да сигурен съм за флашката, сега ще погледна отново биоса, ама там не виждам нищо нередно нито нищо което да трябва да променя.. или стартирам за да оправя проблема.

Така в биоса някой неща:
На таб: Main:

D2D Recovery [Enabled]
SATA mode [AHCI Mode] (Има и: IDE mode, сложих го него, никаква промяна в опита за инсталация.)

Другите неща от менюто са нормални.

Друго странно от другия таб:

Security:

IDE0 HDD Passowrd is: Frozen

Но това май е, че няма парола за стартиране на харддиска.

zeedor4o

zeedor4o

Схема

Пробвай с Repair!

pstoichev

pstoichev

Premium

Пробвал ли си да бутнеш флашката на друга машина ?
Пробва ли с win7 дали ще започне инсталацията?
Пробва ли да “ресетнеш“ биоса ?
Така от разстояние трудна работа, но по логиката, ако си пробвал горното HDD е пътник!

DISHKATA

DISHKATA

Ultimate

AHCI Mode има ли опция да я изключиш.Това XP ,което се опитваш да инсталираш читаво ли е.
Не мисля ,че има някаква защита.По скоро мисля,че не може да се разпознае диска.

Насско

Да не би да имаш криптиран дял за възтановяване върху харда, това го имат всички лаптопи които са дошли фабрично с инсталиран windows?

nikcool

nikcool

Insurgensy Fan

Дарител

По принцип когато инсталираш ХР трябва да е на ИДЕ запомни промените и ресни компа трябва да тръгне това е ограничение което се прескача разгледай в биоса
И изключи АНСЕ
Мали колко сте бързи бре човек не мой се справи с машинописа чак :ag:

biser_as

biser_as

Basic

Влез в биоса и това- D2D Recovery [Enabled] ,му задаваш D2D Recovery /Disabled/.След това си исталирай това дето си решил.После сподели какво е станало

P.S
Това D2D Recovery няма да ти обяснявам за какво е може да не ме разбереш.Общо взето е това дето ти е написал Наско
Забравих да спомена че този Recovery дял ще ти се покаже като стигнеш до момента да форматираш дяла C
Този Recovery дял може спокойно да го изтриеш той не ти трябва повече.След като си тръгнал да исталираш нов Windows.Надявам се също така да имаш на диск всички драйвери дето ще ти трябват след исталацията

tarlyo

tarlyo

Professional

Аз щях да предлагам да лъсне целия хара (ако няма нищо ценно на него, де)  и да създаде партишаните наново, но с външна програма, Акронис например.

K1lleD

K1lleD

Basic

Така, много писане а аз оправях лаптопа през това време.
Първо, windows-a e надежен който свалих. Второ, не съм го пробвал на друг дали ще се boot-не, но при положение, че тръгва от флашката и стигам до момент на инсталацията, и тогава идва проблема, не мисля че е проблем със "боота". Другото, след като написах мнението си и написах: d2d се сетих, че щом е с оригинален windows фабрично инсталиран има "recovery" опция, веднага потърсих в интернет как се стартира. Алт+ ф10, и веднага тръгна инсталацията на windowsa(recovery).  Има защита. Един приятел беше пробвал на същия лаптоп да инсталира windows наново, и така и не успя да инсталира, какво ли не мъчи, дори "flash-на" до последна версия биоса, но не успя да инсталира друг windows, Е не че аз инсталирах друг.....

В крайна сметка всичко оправих, лаптопа вече работи програми са сложени, всичко е ОК. Не съм пробвал Windows 7, ама тя и сестра ми не разбира от компютри и не иска windows 7. Единственото което се чудя е, след като това нещо го беше изключил моя приятел d2d, защо пак не успя да инсталира друг windows. Е например гаджето на сестра ми, има acer който е със оригинален windows vista, и когато инсталира от recovery диска, незнайно защо след това не може никакъв друг уиндоус да инсталира (дава му че няма права над хард диска, и не може да бара на него... бях много учуден, след като при наличната му vista не мога нормално да пусна инсталация на друга ОС. (под нормално имам в предвид да си пусна boot dvd/usb flash, и да почна инсталацията.... защото винаги ме възпрепятстват настройките на харда по време на инсталацията.)

kompir

kompir

Professional

Windows Vista / Windows 7 (HARD)
1.  BE CAREFUL...  this can get complicated and can wipe out your system files if not done properly
2.  Download Ubuntu Linux from another computer
3.  Burn the .iso to CD
4.  Boot from the CD (you will have to change your settings in the BIOS to boot from CD FIRST)
5.  Choose TRY UBUNTU
6.  Install Software
7.  Select System > Administrator > Software Sources
8.  Click the two boxes not checked (universe and multiverse)
9.  Close and Reload
10.  Select System > Administration > Synapotic Package Manager from menu
11.  in the window's search field type chntpw
12.  A program will appear...  click on it
13.  Select Mark for Installation
14.  Click Apply
15.  Click Apply
16.  Mount Drive
17.  From menu choose Places (your internal hard drive or Windows partition)
18.  A File Browser will appear (like Windows Explorer)
19.  Double-click on folder icons
20.  go to <Windows drive>\Windows\System32\config folder
21.  Leave this window OPEN
22.  Choose Applications > Accessories > Terminal from the menu
23.  Arrange the two windows side-by-side
24.  in Terminal type cd /media (yes there is a space after cd) then the path to your config folder (back in Step 20)
25.  Press Enter
26.  type sudo chntpw -u logon SAM logon is the name for the administrator account
27.  Press Enter
28.  Press 1
29.  Press Enter
30.  At the question type Y

When the program is done, reboot into Windows...  the account no longer has a password on it

Please note for Vista/7, if you feel uncomfortable at all doing this, it is best to leave it up to a professional to unlock the administrator password.  If you have XP, you are in luck...  it is quite easy. -помоли някой от форума с добри познания по английски да ти го преведе,пробвай и товаhttp://www.seamen.hit.bg/biospas.html

Насско

Не е проблема само в това че е заключен биоса, дори и да е отключен пак може да не ви позволи да инсталирате, проблема е там че хард диска е криптиран и защитен против промени.
Как може да се справите с този проблем:
Първото което трябва да знаете е че ще бъде заличена цялата информация върху харда, за това ако има нещо важно е желателно да си го запазите на външен носител.
Ще ви е нужен буутващ диск или буутваща флашка с "Hiren's boot cd", на нея в резтела "disk tools" има програмка "Kill disk" лесна и проста за употреба, тя ще разруши всички дялове на диска и ще го прекодира няколко пъти така че имаите в предвид , след нея нищо не може да бъде възтановено.
След като си свърши работата тази програмка и ви изчисти диска на ниско ниво, ще се наложи да си създадете на ново дялове върху харда, това може да направите с програми от "Hiren's boot cd" секцията "partition tools" имаите в предвид че трябва първо да създадете нова таблица на дяловите, и ако ще ползвате  windows или linux е желателно да бъде в MBR формат, а ако ще ползвате Mac OS X трябва да е в GPT, след това си създавате желаните по размер дялове, това е, от тук нататък ще може да си инсталирате каквато ви сърце сака операционна система :ag:

пп. Забравих да ви спомена че след като си създадете дяловете е добре и да ги подравните за да не ви "стърже" диска в последствие.
Някои от програмите за работа с дялове създават директно подравнени дялове, например "Gparted"
Но повечето не създават такива и е нужно да бъдат подравнени в последствие, например "Acronis" , "Paragon"
За какво става дума може да видите в този пост: http://windows7bg.co..._160#entry93034

biser_as

biser_as

Basic

Виж мнениетоK1lleD написа:

В крайна сметка всичко оправих, лаптопа вече работи програми са сложени, всичко е ОК. Не съм пробвал Windows 7, ама тя и сестра ми не разбира от компютри и не иска windows 7. Единственото което се чудя е, след като това нещо го беше изключил моя приятел d2d, защо пак не успя да инсталира друг windows. Е например гаджето на сестра ми, има acer който е със оригинален windows vista, и когато инсталира от recovery диска, незнайно защо след това не може никакъв друг уиндоус да инсталира (дава му че няма права над хард диска, и не може да бара на него... бях много учуден, след като при наличната му vista не мога нормално да пусна инсталация на друга ОС. (под нормално имам в предвид да си пусна boot dvd/usb flash, и да почна инсталацията.... защото винаги ме възпрепятстват настройките на харда по време на инсталацията.)

Аз също имам ACER закупен в италия с Windows 7 нa италиански,Смених го по начина дето съм ти написал.Никога не съм ползвал Recovery.А исталирах  нов Windows 7 с български език.Някой неща се правят не само с четене а трябват и малко знания.....без никой да се обижда :)
Радвам се, че си оправил нещата макар и само с поправен Windows