Към съдържанието

YouTube vs Vbox7

* * * * * 2 гласа Сблъсък youtube vbox7 клипове лиценз

• Не можете да публикувате нова тема
  • Please log in to reply
30 отговора на тази тема

Beatfan

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Публикувано изображение

Това е извънредния сблъсък в средата на седмицата, по моя идея :)
Интересно ми е да чуя вашите аргументи за и против единия или другия сайт за видео споделяне...
Ще започна аз....
Винаги съм твърдял и все още съм на мнението, че Youtube водят абсолютна курвенска политика. Могат да си го позволят на базата на популярността си. Но всеки, който има по-сериозни наблюдения по сайта, а не влиза колкото да намери последния клип на някоя еднодневна звезда, е забелязал как избирателно се трият клипове и потребители. Един и същ клип с едно и също качество може да стои, докато абсолютно същия клип, но качен от друг потребител ще бъде изтрит. И това не е на база дублиране на съдържание, защото няма такива критерии. Като причина се изтъкват нарушени права на изпълнители или музикални компании. Е как става така, че един потребител ги нарушава, а друг не... И не ми казвайте, че някой си е платил за да качи клипове там. Също така е изключително обидно блокирането на дадени клипове на база местоположение на потребителя - "Този клип е забранен за гледане във вашата държава, заради .... ала бала". Това не е ли простотия? Бил съм абониран за потребители, които с къртовски труд правят и качват специфични клипове в продължение на месеци. И един прекрасен ден профила им е изтрит :blink:
Предпочитам да качвам клипове в Vbox7. Клиповете не се трият, винаги са с перфектно качество - ако си го качил с такова. Отделно вече сайта предлага страхотен конвертор, с който може много лесно сам да си конвертираш клипа, да избереш с какво качество и после се качва  за секунди и е готов за гледане, без допълнително чакане.
Чувал съм разно хленчене, че само хлапета имало там, че не знам какви коментари пускали и.т.н. АМи имате възможност да ги триете или редактирате...
Вие сте :)

techpost

Хм :) Аз оня ден хленчех против Vbox-а. За мен въпреки свободата си остава посредствен и грозен сайт, предимно пълен с чалга.

Относно съдържанието
Аз ползвам ютуб да следя няколко по-интересни технологични влога, няколко забавни такива и няколко музикални. Зесега не съм имал проблеми с никой от тях. Използвам Vimeo за вдъхновяващи и интересни авторски клипчета. Във Vbox7 даже нямам регистрация и ходя там в краен случай, като всеки път се чудя точка bg ли беше или com.

Относно коментарите
И в двата видео-портала повчето коментари са спам, заяждания или от типа Харесай ако еди какво си, и подобни. Просто не ги чета.

Дразни ме че ютуб ограничават някои клипове за други държави, но тук няма какво да направя освен ако много държа да го гледам да си сменя ip-то

За мен е въпрос на принцип до някъде да не ползвам Vbox7, както примерно отказвам да си направя профил във ФБ и се дразня всеки път като ми го пробутват.
Разбира се това е личо мнение, всеки има да ползва това което му харесва.

Ant0n

Ant0n

Ultimate

• Стил: Aero Move
Youtube е по-добър сайт, защото идеята е "видео споделяне", а именно това се прави там. Във Vbox7 80% от клиповете са от Youtube, но все пак гледам клипчета и от там, защото има "българско". Вчера например търсех клипчета с Балкан 50, във youtube нямаше кой знае какво, Vbox7 беше пълен. Качват се български сериали, предавания и т.н.

terminator

terminator

SpiceHater

Beatfan, мислиш ли, че ако нашия въбокс беше със славата я тубето нямаше да го подгонят музикалните продуценти и разни правоносители?
По-рано се качваха рипове от мтв и вх1, сега са с невероятно качество и без лога  и надписи. В крайна сметка никой не кара никого да качва нищо. Аз лично съм качвал клипове в биг бъгнята въбокс и като пропадне качването, после не го приема а казва, че е качен вече. Трябва да му режеш размера или нещо друго, че да изглежда различне. Да не говорим за останалите им бъгове и малоумните им потребители. Няма сайт с по-тъпи юзъри на тоя свят от нашия вбокс. В ютуб не качвам и не знам дали това което казваш е вярно затова не искам да го коментирам, но с тубе нещата не са толкоз прости. Един от най-известните сайтове на света лесно става мишена, докато калпано написан сайт като нашия вбокс никой няма да го бръсне за нищо.

TPAKTOP

TPAKTOP

Basic

terminator, Въбокса никак не е безизвестен, почти целия балкански полуостров го ползва и базата му от клипове расте лавинообразно. в повечето комшии има препратки към клипове от въбокса, понеже няма ограничение, стига да е качено.
Тубата от когато взеха да гледат регионално на нещата много се изложиха и според мен. Имам позната в холандия, която не може да гледа клиповете които качвам, защото има ограничедние, за сметка на това аверче от щатите гледа абсолютно всичко и до сега не ми се е похвалил че го ограничават по регион, напротив там е най-голям толеранса, та чак не смогват самите потребители да се ограничават. Извадките им търсена дума като ключ за видео съдържание е малко по-голяма от всички други.

Причината да не харесвам бъбокса е просташките заглавия на клиповете, при това избрани от сайта в началната страница. Преди няколко дена и най-горе, най-в ляво имаше клип, избор на редактора - пръдня на някъв келеш, с някво име на клип от сорта на "най-еди какъв си човек" просто по
Гласувам за тубата и заради доста добрата търсачка, просто не ми се говори каква търсачка има бъбъкса
Май като се замисля за бокса бих гласувал само поради липса на ограничение, но това не компенсира слабото изпълнение според мен

sando

Тубето за мен е по- добрият сайт,защото може да се отвори с всяко мобилно устройство съответно е по-достъпен до потребителя,за разлика от въбокса,които изисква разни флашове.Съгласен съм ,че има някаква несправедливост в толерирането на едни потребители и държави,но идеялни неща няма,все пак е световно известен сайт и ако няма някакво филтриране незнам на какво ще стане.Относно съдържанието мнението ми се покрива с това на techops

mishovn

mishovn

Professional

• Стил: Aero Light
Не харесвам вбокса по няколко причини: лоши заглавия; лоша търсачка; лошо качество на звука на повечето клипове (погрижил съм се старателно звукът на компа ми да е перфектен и източници с лошо качество ме дразнят); ограничението на дължината на клиповете;и най важното, че не може да се гледа в някои държави, включително Германия, където мен ме интересува.

Beatfan

В Youtube да не са с по-хубаво?
Качеството на клиповете не зависи от сайта в случая, а от некадърността на качващия и до каква степен е глух! Виждам, че повечето от вас критикуват клиповете на останалите, тоест както и предполагах, оценката е от консуматорска гледна точка, а не от личен опит с качване на клипове и работа с тях :)

plmen88

Харесвам повече ЮТуб, защото просто има повече видео.Има много клипове, които ги няма във ВБокс-а.Веднага давам пример:Току що разбрах, че ще има още един филм от  поредицата “Заразно Зло“.Това в бокса го няма.Вероятно ще го качат, но не се знае кога.И едно нещо, което ме дразни във ВБокса - много чалга бе братче.А, пък и опциите за малък, среден и голям екран много ме кефат.Дори самият скин е по-хубав от този на ВБокс-а.

win7bguser

win7bguser

Premium

Толкова ли се изчерпахте от идеи, че пускате толкова нелеп "сблъсък" ..
Off Topic
Youtube - Прекрасно качество с избор на режим спрямо връзката - 360/480/720/1080; Редакция на клипове; По-добри опции за шарване; По-малко чалга (в бокса кипи от тази простотия); HTML5 режим; По-голям избор; Истинска мобилна версия..
Абе то това хич не е за занимавка, губене на време. Евала на човека, който прецени, че това е сблъсък ;)

ПП: Това с триенето на клипове не е никакъв плюс. В тубата си има всичко...

techpost

Виж мнениетоBeatfan написа на 10 април 2012 - 23:47 :

В Youtube да не са с по-хубаво?
Качеството на клиповете не зависи от сайта в случая, а от некадърността на качващия и до каква степен е глух! Виждам, че повечето от вас критикуват клиповете на останалите, тоест както и предполагах, оценката е от консуматорска гледна точка, а не от личен опит с качване на клипове и работа с тях :)

Да тук си прав. Аз имам малък към нулев опит с видеообработката и съответно качването във видеопортали. Имам точно 5 качени клипа. Примерно този така и не разбрах как от 1440х900 се разтегли така и защо станаха тези челни полета. Но предполагам е моя грешка и вече не помня как точно стана.

DaNieL

DaNieL

Ultimate

Айде да се изкажа и аз набързо и синтезирано:
Предимства:
- Vbox:
  • няма ограничения;
  • не ти спират звука на клипа; :ag:
  • няма опасност да те осъдят.
- YouTube:
  • доста по-добре подредени клипове;
  • добра система за потребители;
  • quality selector (нещо, което и във Vimeo много ми липсва);
  • плейлисти, които можеш да си изпълняваш като в плеър на компютъра.
Недостатъци:
- Vbox:
  • тъпи потребители;
  • банално повторение на клиповете;
  • почти няма смислени клипове (т.е. повечето са музикални (чалгия));
  • глупави админи.
- YouTube:
  • кофти политика;
  • гадно дискриминиране на потребителите;
  • и тук има повторение на клипове.
Извод: Ползвайте Vimeo! :ag:

BaD BoY

BaD BoY

Basic

Да и аз имам регистрация в Vobx7 а нямам регистрация в Youtube но повече ми харесва Youtube защото каквото да напишеш в Youtube винаги излиза ... А повечето неща които пишем в Vbox7 Не излизат :)

mishovn

mishovn

Professional

Само не можах да разбера, защо многото чалгия го слагате като минус. Всеки има право да слуша това което му харесва, ако я няма чалгията какво ще слушат чалга феновете :P ,  в Тубата също има много чалгия само дето не й обръщате внимание.

Beatfan

Добре. Благодаря на всички участвали със свое мнение.
Разбрахме, че гледната точка на повечето е от страна на консуматорските екстри на Youtube - тоест по-добра търсачка, повече опции за персонализиране и.т.н. Разбира се силно се съмнявам, че ако някой от писалите в тази тема качи 100 клипа в Youtube и след 2 седмици му ги изтрият без обяснение, ще остане много щастлив, но това явно е тема на друг разговор :)

Beatfan

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Вдигам темата, защото снощи ми сервираха това:

Искам да уточня, че получих това съобщение след като се опитах да кача отново клип, който беше изтрит без никакво предупреждение или мейл за нарушаване на нечии права!
Това ме кара да променя доста позицията си по темата. Въпросният клип не е български и не е тв рип или нещо подобно. Явно някои чужди компании имат дълга ръка. За пръв път от създаването си като сайт, виждам подобна цензура във Vbox. Изключително жалко за тях.
Просто това са отчаяни мерки на отчаяни хора с влияние и пари, които обаче са толкова задръстени в миналото, че нямат идея как да извадят бизнеса си от дъното. Просто не желаят да използват Интернет за тази цел!

Във Youtube от друга страна мисля, че са поомекнали до някаква степен. Освен това има възможност да качиш клипа като Unlisted и само хора с линк ще могат да го гледат - това е добра застраховка мисля :)
Системата им за анализ на клиповете е повече от невероятна, но вижте какво пращат като съобщение:

Цитат

Your video "Abba Mamma Mia", may have content that is owned or licensed by IODA, but it’s still available on YouTube! In some cases, ads may appear next to it.

This claim is not penalizing your account status. Visit your Copyright Notice page for more details on the policy applied to your video.

Sincerely,
- The YouTube Team

Тоест, ако някоя компания не се оплаче директно, те нямат против. Важно е и това "This claim is not penalizing your account status" .

Може да споделите лични актуални впечатления по темата :)

vlado79

vlado79

Enterprise

Селянина си е селянин...това е разликата м/у "youtube" и vbox.
По зле станахме и от Руснаците.
В крайна сметка YouTube е години преди нашия подобен и цената за която беше продаден едва не достигна 2 милиарда...
Нащо сайтче дали би достигнало тази сума ?

R2-D2

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Аз във vbox7 място си не намерих. Когато гледам клипове, които ме вълнуват, се хващам за главата, колко е просто народа там. Като качвам клипчета, на тема, която ме интересува, срещам безумни коментари и пак се хващам за главата.
Например клипове от рода на "Моят Windows 16 Home Накичен" получават коментари като "Брех и аз имам същия" "Bati qkiq klip, i az imam takav vindos".
Лично мой клип в който дрънках нещо за некъв браузер имаше коментари от типа на "Що ползваш IE?!" "За къв ми е тоя браузер като си имам IE" и черешката на тортата "Той не е с Vista a c XP!!!!!"... това и до днес ме убива!
Всеки път видя ли толко компетенте коментар искам просто той да изчезне. Вече не влизам в този сайт, където има само ютъп видеа. Авторите са  човека, да не е и по-малко. Всеки е решил, че разбира от компютри и всеки втори Windows клип е как да си сменим тапета. Коментарите към него са "Тва го мога,тъпо!". Авангардисти, които разбират повече от компютри и от мултирама, оценяват Windows-и наред
"Windows 95 - слаб 2; Windows 98 - слаб 2; Windows 20000 - слаб 2; Windows ME - слаб 2; Windows XP - слаб 2; Windows Vista - слаб 2; Windows 7 /тук едва ли не той направо го изкара със 17++++++++++/ и Windows8 - слаб 2.

Но като се отклоним от Windows света да поговорим и за другите изцепки:
- Сигурно 90% от коментарите са неграмотно написани, например "Az imam Windows ama iskam 7 skypa huhumumhu_4878"
- Много коментари са написани както този отгоре
- Тъпотиите не са малко!
- От както сложиха начин да копираш линк от ютъб и да го слагаш в vbox, сигурно 50% от клиповете са се възползвали от новата функциика.

Влизайки в Youtube също има изцепки. Но фрапиращи неща като това със Windows-а е па НЕМА!!!

Във vbox не липсват и герои
- преди дни получавам лично съобщение със текст "Ти на тоя клип /посочен клип от преди има нема 2 години/ с къв Windows Home Premium си?!"... той да смята, че помня
- ще дам още компетентни технологици
-- "Windows Home", "Windows Ultiamete", както и любими изцепки "Vista е бета на 7" "Vista е експериментално ядро на 7" "Те micorsoft са изчистили грешките в Windows 7 Ultimate и той е по-бърз от Vista" "
--- клип "въпрос" на тема Vista или 7, последни коментари:
----- Windows 7 ultimate 64 битов - изчислено до последния бит
------ windows 7 ultimate 64-bit моят windows! - неговия windows е най-хубав, друг НЕМА!
-------- леко по-стари коментари изцепки
------------- "Ами за мен, Windows 7 Home Premium. Но вече има Windows 8 Costumer Preview, но все пак и седмицата е готина." /нито е Costumer, нито преди два месеца той е излиязал, нито home premium-а е най-хуваб" :ag:
----------------- виндомс виса /тва ша да е нещо от типа на домове на виното спонсорирани от виза :yahoo:
Последния коментар потвърждава неграмотността на българина във vbox
И върха на айсберга
"естествено че 7-ца по лека е и твари много по малко а и вече Microsoft обявича че в новите компютри ще се слага 7 а не старото xp"
Майкрософт си правят нови OS за бъзик, правят си, правят си, и изведнъж Българина разбира, че те не ги правят само за бъзик, а за да се използват на новите компютру а не старото хр.! :haha:
И вече наистина последно:
"vie znaiteli 4e bqh sas Xp i kompa mi vie6e kat poludql a sega sas win 7 izob6to ne vie nesam go 4ul"
Но комент :naughty: :naughty:

Айде аз мисля да разкажа всичко горе в кратце:
- Предпочитам Youtube, смислени видеа, много видеа, много авторски видеа, някой наистина добри условия /за авторите, творбите им и възнаграждения от YT/, голяма посещаемост, предпочитаемост пред други мрежи, много хора, без тъпи коментари.
- Във vbox7 не харесвам "разбирачите" от всичко, "умните" коментари, "хубавото" им отношение към петте автора, "многото" народ, българският традиционизъм /не в добрия смисъл/

Айде тва е от мен, че иначе ако не спра ще стане колкото няколко сблъсъка :haha:

П.П. Един по-нов избор на редактора:
Заглавие: Как се прави музика на смартфон
Описание: Това е млад румънски продуцент, който сам си прави музиката
Какво ли де кажа?! Първо, румънския продуцент ползва iPod с една прогрмка за виртуален keyboard. Само вижте, че и заглавието е грешно. Второ - кой ли неможе да си инсталира такова приложение и да свири?! Аз знам - тез дето немогат да си го купят :ag:
3. Страхът от коментарите
- Това е Iphone, забележете размера на дисплея и всичко спрямо пръстите му, мащабирайте правило и ще сте за Iphone
-- Румънеца казва, че използва ipod, но няма проблем Българина да поспори, че е iPhone :ag:

И нещо последно: политиката им.
От скоро забелязах, че значката ми "Cool" си е заминала и за да лайк/дислайкваш коментари ти трябва баш тя. Е, онзи ден без да искам влизах и видях, че е там. Днес, заради сблъсъка пак влязох и кво - няма я. В рамките на 5 дни я няма/има/няма. Гати и политиката, гати хората.  

Този пост е редактиран от R2-D2: 04 октомври 2012 - 02:45

excuseme

excuseme

Professional

Аз съм за Youtube заради мнооооооооооооооооооого по-големия набор от интелигентно съдържание (потребители + клипове)!
Също така не виждам смисъла в подобно съревнование тъй като двата сайта са с много различни концепции...

Mike_Toreno

Mike_Toreno

Premium

Дарител

Пет пари не давам за концепциите - за мен, като потребител са еднакви.
Тяхната цел е една. Няма спор в това кой е по-развит, но нека да не забравяме, че Тубата не са в България и стандарта им на живот е в пъти по-добър от нашия.А за увеличаване на базата данни имат думата потребителите, само че те предпочитат Тубичката.Аз предпочитам VBOX, защото има повече българско, пиша си с българи,  макар и някой от тях да са простаци, но аз нямам оплаквания от такива. По-горе се написа - като не ти хареса триеш.А да не говорим колко е обидно да те дискриминират. Тези регионални ограничения са си тотален расизъм.Хубавото е, че поне при VBOX това го няма. После идват простотиите, които правят при качване на клипове.Ограничения, ограничения.........  Не е това начина, ама както и дa e.А упреците за стилове в музиката са направо неоснователни. Хората не могат да бъдат еднакви! Иначе аз съм качвал и в 2-та сайта.Ползвам и 2-та сайта, но си харесвам повече Бокса - поне не са расисти. Поне до преди бяха с по-малко ограничения, но явно и те започват.

Теми съдържащи: Сблъсък, youtube, vbox7, клипове, лиценз