Към съдържанието

Как да инсталираме Windows 7 на комп. с по-малко от 512мб рам

- - - - -

• Не можете да публикувате нова тема
  • Please log in to reply
12 отговора на тази тема

МечоПух

МечоПух

Ultimate

• Стил: Aero Move
Здравейте,пускам тази тема за хората,които в момента нямат друга алтернатива,освен слабата си машина,а в същото време искат да опитат новата операционна система. :) Аз използвам лаптоп с конфигурация- 697мхз пентиум 3,256мб/100мхз/ рам,и успешно инсталирах  уиндоус 7 ултимейт на него,ето по този начин-

За целта са ви нужни 2 програмки - Power ISO и HEX EDITOR NEO

Първо отваряте .iso файла на уиндоус,който сте свалили с Power ISO , намирате winsetup.dll ,който се намира в папка sources.Копирате winsetup.dll и го поставяте примерно на дестопа.
След това отваряте този winsetup.dll с помоща на HEX EDITOR NEO , и намирате 77 07 3D 78 01
Публикувано изображение
Щракнете за оригинален размер
, заменяме го с E9 04 00 00 00 и записваме веяе преработеният файл.
Публикувано изображение
Щракнете за оригинален размер
Копираме го,и го заместваме с помоща на Power ISO.След това намираме ei.cfg и го изтриваме!!! След което записваме , така преработеният .iso файл/записването става малко бавничко-около 30 мин./.Можете да пристъпите към инсталация . :)

Mirgogo

Mirgogo

S.T.A.L.K.E.R.

Това е много добре! Но, въпросът е: Как работи 7 Ултимейт на такива машини и дали си заслужава целият този труд(не, че е много-труда, де. Но все пак) А иначе-наистина е полезно-като информация, поне.

techpost

Според мен няма голямо практическо приложение това. Все пак машината е да ти върши някаква работа, а не просто да стои някакъв уиндоус и това.

Иначе за експеримента е чудесно да се знае, че може. Може да пуснеш скрийншот да видим какъв коефициент изкарва. На ето тази машина бях пробвал W7 и изобщо не можах да го издържа как се влачи, какво остава ако е с по-ниски параметри.

А интересно, дали ще може да се подкара W7 на HTC HD2, който е с 1GHz и 512MB RAM :ag:

МечоПух

МечоПух

Ultimate

Ако трябва да бъда откровен,на тоя слаб лаптоп с 4мб видеокарта Уиндоус 7 вървеше с пъти по добре от XP!!!Единственното което ме накара пак да се върна на XP е , че няма драйвери за звука за уин7 . :( Няма и за Виста.Иначе си оптимизирах седмичката и за разлика от windows XP процесорчето под седмица си стоеше на 0-10  процента,нещо,което на XP посмъртно не моье да стане. :)

Глупаче

Глупаче

Enterprise

много полезна информация, благодаря! Още днес ще опитам.

Marchiano

Marchiano

Enterprise

Разбира се, че няма се сложи Ultimate, Даже Home Premium пак е добре

Излишните коментари не се толерират тук!

ex7__7

ex7__7

Premium

Този номер можели да се приложе при хоме премиун..

gaffer

gaffer

Basic

Това е тествано, но в още по усложнен вариант - стария компютър няма DVD и USB boot...

За целта след изпълнението на подобни указания, без изтриването на ei.sgf, разархивирах исото на дял D, стартирах с дос дискета, и се стартира D:\win7\sources\setup.exe

Miroslav_G

Miroslav_G

Basic

Копираме го,и го заместваме с помоща на Power ISO.След това намираме ei.cfg и го изтриваме!!! След което записваме , така преработеният .iso файл/записването става малко бавничко-около 30 мин./.Можете да пристъпите към инсталация .

След копирването и заместването с Power ISO - нямам файл с името ei.cfg в папката sources ! Това проблем ли е ?

МечоПух

МечоПух

Ultimate

Именно че го няма.Този файл пречи на инсталацията на по малко от 512мб рам.Точно не трябва да го има.  ;)

Vladito

Vladito

Professional

Виж мнениетоМечоПух написа на 06 октомври 2010 - 17:14 :

Именно че го няма.Този файл пречи на инсталацията на по малко от 512мб рам.Точно не трябва да го има.  ;)
ама по принцип къде се намира този файл

[warning]В исото може би...
Нарушена т.11 от ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА/Модератор
[/warning]

Guest_Xqxoy_*

Guest_Xqxoy_*
инсталирал съм го направо без тези описания и за сега е пушка няма спряни сервиси нито процеси взимам ми 400 рам не играя игри нямам проблем дано и за напред да е така

Нарушена т.11 от ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА/Модератор

Wanew

Wanew

Professional

Дарител

Приятели немого го намера с HEX този код ако някой може ми помогне нека пише на скайп jiwk0.