Към съдържанието

Как се инсталира Windows 7 на външен (преносим) хард-диск?

• Не можете да публикувате нова тема
  • Please log in to reply
7 отговора на тази тема

Plamen Kolev

Plamen Kolev

Starter

• Стил: Aero Move
Първо .. да кажа че това си е чист въпрос .. а не е туториал или нещо от сорта .. :>
преди време си бях инсталирал ХР на външен, преносим HDD (връзка през USB), и можех да си стартирам компа директно от него .. при положение че на лаптопа съм с ХР .. УВИ! ... сложих седмицата .. и не мога да стартирам ХР от преносимия HDD, нито да му направя нова инсталация пак с ХР .. ще попитате защо .. преди време ми изгърмя харда на лаптопа .. и за две бройки да ми замине цялата информация .. и нито LIVE CD-та помогнаха нито нищо .. абе беше разправия .. и така ..
та.... ако някой е запознат какви са пречките за реализирането на тая моя .. прищявка ако щете .. и съответно какви са промените които е необходимо да се направят на инсталационния диск на Windows 7 .. за да може да инсталира на външен HDD
.. смятам че всеки ще намери някакво било то и полезно :> .. приложение на тая идея .. :> ..

zeedor4o

zeedor4o

Схема

• Стил: Aero Light
A седмицата разпознава ли външния хард, драйвери сложил ли си? Ако си го направил пробвай да редактираш Boot менюто с някой Boot Editor!

Борката

Борката

Windows Blue

и аз съм се опитвал, но не съм успявал.
Като потърся уроци винаги ми излиза за инсталация ОТ преносим хард, но никъде НА такъв.
Когато се опитваш да стартираш инсталацията и стигнеш до избора на диск/дял за инсталация просто казва, че не може да се инсталира на USB устройство и те тва е  :bn:

Plamen Kolev

Plamen Kolev

Starter

.. за инсталацията на XP .. на преносим HDD .. правих някакви промени в някакви файлове на инсталационния диск .. бях изровил нещо .. някъде .. и копирах наред .. но за Win.7 .. нищо не намирам ..  :bn:

techpost

Има друг вариант да стартираш уиндоус от външен хард, но не знам доколко ще е удачен. Купи си вътрешен хард и кутия (Sata to USB 2.0). Първо го сложи като вътрешен и си му инсталирай нормално Win, а след това го сложи в кутията и го ползвай като външен.

----------

Според мен ще е много по-удачен вариант да си имаш нормална инсталация на вътрешен диск, и да използваш външният хард за бекъп копия на важните файлове. Има и много програмки, които правят това автоматично. Аз съм с този вариант - всички инсталационни файлове и важните ми такива са на външният хард и при евентуално преинсталиране, мога директно да форматирам целият вътрешен хард. Не използвам синхронизиращи програми, но си копирам всяка неделя важните файлове, като за всеки случай пазя и последният архив със старите версии. Също използвам някои от фриисърварите с повече гигабайти, за да качвам от време на време и там някои по-важни файлове.

----------

ПП: Пробвах да инсталирам на външен хард и ето какво съобщение ми изкара. Все пак може да има някаква опция из биоса, но не съм търсил
Публикувано изображение
Щракнете за оригинален размер

Борката

Борката

Windows Blue

Виж мнениетоtechops написа на 08.01.2010, 16:27 :

Има друг вариант да стартираш уиндоус от външен хард, но не знам доколко ще е удачен. Купи си вътрешен хард и кутия (Sata to USB 2.0). Първо го сложи като вътрешен и си му инсталирай нормално Win, а след това го сложи в кутията и го ползвай като външен.
:kick: въпросът е да се пусне на нормален външен хард диск, а не да се правят такива гимнастики и да не се хабят допълнително пари!

Според мен ще е много по-удачен вариант да си имаш нормална инсталация на вътрешен диск, и да използваш външният хард за бекъп копия на важните файлове. Има и много програмки, които правят това автоматично. Аз съм с този вариант - всички инсталационни файлове и важните ми такива са на външният хард и при евентуално преинсталиране, мога директно да форматирам целият вътрешен хард. Не използвам синхронизиращи програми, но си копирам всяка неделя важните файлове, като за всеки случай пазя и последният архив със старите версии. Също използвам някои от фриисърварите с повече гигабайти, за да качвам от време на време и там някои по-важни файлове.
всички знаем, че е по-добре и по-лесно (и аз го ползвам общо взето за това + да си гледам ХД филми на телевизора без ДВД/БлуРей устройство) и много удобно, но в името на експериментирането трябва и това да се направи. Допълнително ще е интересно как Windows 7 инсталиран на един компютър върви на абсолютно различен настолен компютър, лаптоп а защо не и нетбук през външно устройство ;)

ПП: Пробвах да инсталирам на външен хард и ето какво съобщение ми изкара. Все пак може да има някаква опция из биоса, но не съм търсил
Публикувано изображение
Щракнете за оригинален размер
ами в горния си пост казах именно това :haha: търсил съм из биоси, миоси, настройки ама няма такива опции :bn:

yosifov59

yosifov59

Starter

И аз съм се мъчил много с тази идея,но без успех. В един руски сайт или форум /не помня/ ме посъветваха да направя външния диск СИСТЕМЕН още преди инсталацията и едва тогава да инсталвам. Даже ми пратиха УИН–СЕДМИЦА ПОРТАБЛЕ която може да се сложи на външен хард. И с нея опитвах но не успях но най-вероятно поради мои грешки които съм допуснал. Ако желаеш да обменим опит ми се обади. Щом руснаците са успели значи може. Тази СЕДМИЦА я пазя много. Оптимист съм и вярвам че ако потърсим и малко помощ ще успеем.Все пак не е зле да имаш в джоба си една готова седмица и където и да отидеш да можеш да си я пуснеш и да я ползваш нали?

DaNieL

DaNieL

Ultimate

Ей това е доста хитро.. :ag: -> http://www.intowindo...ndows-7-on-usb/
Общо взето и в Live сайта дават същия вариант -> http://faelmar-tanad...8B517!173.entry
Ако ми кажете как да сложа XP на 4GB флаш, ша съм ви благодарен.. :ag: